Erensan 1988 yılında şahıs işletmesi olarak babam Sayın Ali Akbaş, 100 m² alanda hurda ardiyesinin açılmasıyla sektördeki çalışmalarımıza başlandı. 1994 yılına kadar yapılan yatırımlar ile Mersin'de ilk kurumsal tesisimiz olan AKBAŞLAR KÂĞIT şirketimiz açılarak Mersin’e ilk kâğıt balyalama presiyle faaliyet alanımız genişlemiştir.

Aile şirketi olarak yatırımlarına Antalya ilinde de devam eden hızla büyüyen yapımız 2012 yılında ortakların ayrılması ile sonuçlanarak yeni bir oluşuma gitmiştir.

 2012 yılında, Antalya Akdeniz Sanayi Sitesinde 1000 m² alanda ERENSAN GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş. olarak Toplama Ayırma Tesisimiz faaliyetine başlamıştır. Sektörel bağlamda Antalya’nın her ilçesine hizmet vermek isteyen firmamız bu amaçla 2013 yılında Manavgat’ta 2400 m² alanda ikinci tesisini açmıştır. 2016 yılında Türkiye’nin modern tesislerinden birini kurmak amacıyla Antalya’nın Altınova ilçesinde 6276 m²’lik tesisimizin temeli atılmıştır.

 2017 yılında, yapımı tamamlanan Antalya’nın ilk modern tesisi ERENSAN GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş. 120 ton/günlük Tam Otomatik Presi ve Ayrıştırma Tesisi kapasitesiyle toplamda 4 Belediye ile ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve taşınması projesi imzalanmıştır. Muratpaşa ,Kumluca, Elmalı ve Demre Belediyelerinde modern ambalaj atığı toplama aracımızla çalışmalara devam etmekteyiz.

 2019 yılında, Erensan Geri Dönüşüm olarak Akdeniz bölgesinde ilk otomatik ambalaj Atığı Ayrıştırma Tesisini kurarak kapasitesini artırılmıştır. Ayrıca 45 adet ambalaj atığı toplama aracıyla Türkiye'deki en fazla ambalaj atığını toplayan Lisanslı firmalar arasındadır. Antalya'nın 19 İlçe Belediyesine kaliteli hizmet sunmak isteyen firmamız 2019 yılı içerisinde 4 Belediye ile (Kepez , Aksu , Kemer , Finike)  daha anlaşarak kapasite artışına gitmiştir. Son anlaştığımız belediyeler ile birlikte Antalya İli içerisinde 8 İlçe Belediye ile ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve taşınması projesi imzalanmıştır.

Firmamız çevreyi korumayı ve dünya ekonomisine katkıda bulunmayı birinci planda tutarak , Geri Kazanım /Geri Dönüşüm sektöründe büyüyerek Antalya ilinin tamamına hizmet vermeyi hedeflemektedir.